Fałszywe wezwanie do samobójcy. Przyjechała karetka i policjanci

  • 22.10.2019, 17:35
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Fałszywe wezwanie do samobójcy. Przyjechała karetka i policjanci © pixabay.com
Młody mężczyzna powiadomił, że jego znajomy chce targnąć się na własne życie. Kiedy na miejsce dotarł policyjny patrol oraz załoga karetki pogotowia okazało się, że nikt nie potrzebuje ich pomocy. Wkrótce zgłaszający odpowie za to przed sądem.

20 października, po godzinie 20:00, Centrum Powiadamiana Ratunkowego przekazało policjantom informację o tym, że mieszkaniec powiatu braniewskiego chciał targnąć się na własne życie. Na miejsce natychmiast skierowano patrol funkcjonariuszy oraz karetkę pogotowia.

Po dojeździe na miejsce policjantów oraz medyków okazało się, że „pokrzywdzony” wcale nie potrzebuje pomocy i nic mu nie dolega. Mężczyzna nie krył zdziwienia całą sytuacją. W tym samym czasie do zgłaszającego interwencję dotarł drugi patrol funkcjonariuszy. Znajdujący się pod wpływem alkoholu 31-latek poniesie wkrótce odpowiedzialność za bezpodstawne wezwanie służb.

Policjanci przypominają: za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1,5 tys. złotych.

 

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewryst
Ewryst 23.10.2019, 19:58
Żart na poziomie średnio ogarniętego gimbusa ..31 lat , we łbie halny hula .....

Pozostałe