Ratujemy i uczymy się ratować

  • 17.10.2019, 21:12 (aktualizacja 17.10.2019, 21:14)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Ratujemy i uczymy się ratować © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie uczestniczyli w akcji promującej bezpieczeństwo „Ratujemy i uczymy się ratować”.

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Chruścielu mundurowi włączyli się do akcji, w której zaprezentowali zasady i metody udzielania pierwszej pomocy. 16 października – z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji – obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Akcja promująca zasady udzielania pierwszej pomocy stanowi doskonały impuls w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK).

Szkoła Podstawowa w Chruścielu przystąpiła również do akcji związanej z ustanowieniem rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.

Zastępca komendanta powiatowego PSP w Braniewie bryg. Krzysztof Bogusławski, który uczestniczył w spotkaniu edukacyjnym podkreślił jak ważna jest umiejętność udzielania skutecznej pomocy w stanie zagrożenia życia.

Strażacy uczyli najmłodszych zasad udzielania pomocy wobec osoby, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia w warunkach poza szpitalnych. Dzieci czynnie włączyły się do praktycznej nauki udzielania pomocy na przygotowanych stanowiskach, gdzie znajdowały się fantomy.
Strażacy omówili również zagrożenia związane z rozpoczętym sezonem grzewczym oraz wręczyli najmłodszym ulotki dotyczące bezpieczeństwa „Czad – cichy zabójca”.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe