Rzucał psem do wody. Usłyszał wyrok

  • 10.10.2019, 17:38
  • Wojciech Andrearczyk
Rzucał psem do wody. Usłyszał wyrok © OTOZ Animals w Braniewie Zdjęcie z policyjnej interwencji, w trakcie zatrzymania mężczyzny
W Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł wyrok w sprawie właściciela suki, mieszkańca powiatu braniewskiego. Mężczyzna znęcał się nad nią: pies był wrzucany na lince do wody, wyciągany i ponownie wrzucany.

W Sądzie Rejonowym w Braniewie zapadł wyrok w sprawie właściciela suki, mieszkańca powiatu braniewskiego. Mężczyzna znęcał się nad nią: pies był wrzucany na lince do wody, wyciągany i ponownie wrzucany.

O sprawie tej pisaliśmy w maju tego roku. Przypomnijmy: kobieta nagrała FILM, na którym widać, jak mężczyzna chwyta za kark towarzyszącego mu małego pieska, przez chwilę trzyma go w powietrzu, po czym robi zamach i rzuca psem w kierunku wody. Gdy pies wydostał się z wody i zaczyna biec, mężczyzna ponownie łapie go za kark i ponownie trzymając skulone zwierzę w powietrzu, robiąc zamach, rzuca nim znowu w kierunku wody.

PRZECZYTAJ: Nagrała film, jak mężczyzna wrzuca psa do wody

Suczka na szczęście znalazła nowy dom, zaś jej dręczyciel stanął przed sądem.

PRZECZYTAJ: Jej „opiekun” rzucał nią do wody. Teraz psiak szuka domu

Oskarżonego uznano za winnego znęcania się nad suczką i ukarano go karą 1 roku i 6 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne, zobowiązano go w okresie odbywania kary do powstrzymania się od nadużywania alkoholu, orzeczono przepadek suczki należącej do niego, orzeczono tytułem środka karnego zakaz posiadania przez niego wszelkich zwierząt przez okres 15 lat, orzeczono wobec niego nawiązkę w wysokości 1 tys. złotych na cel związany z ochroną zwierząt – na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc2
Gosc2 19.10.2019, 01:31
Smiesznie niskie te kary za znecanie sie
Bizon
Bizon 10.10.2019, 21:50
I w*** na miescie i w rogitach gwarantowany
Paulina
Paulina 10.10.2019, 18:11
I kilka kopów napotykając oskarżonego na mieście lub w parku

Pozostałe