Chciała kupić samochód a niemal straciła 5 tys. złotych

  • 04.10.2019, 15:48
  • mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Chciała kupić samochód a niemal straciła 5 tys. złotych © KPP w Braniewie
Na pewno nie w taki sposób wyobrażała sobie spotkanie z potencjalnym sprzedawcą auta w Braniewie pewna mieszkanka województwa pomorskiego. Do transakcji nie doszło, a nieuczciwy oferent odjechał z jej torebką, której zawartości – 5 tys. złotych – nie zamierzał zwrócić.

W miniony wtorek (01.10.2019) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że przyjechała do Braniewa w związku z umieszczonym na jednym z portali społecznościowym ogłoszeniem sprzedaży auta.

Zainteresowana kupnem samochodu, w towarzystwie znajomych ruszyła w trasę. Z potencjalnym sprzedawcą umówili się przy jednej z miejscowych stacji paliw w Braniewie.

Około północy do pokrzywdzonej podjechał młody mężczyzna, który jak się okazało, został poproszony przez właściciela auta o zaprezentowanie go kobiecie. Chwilę później odbyła się jazda próbna, po której pokrzywdzona zrezygnowała z kupna. Kierowca odjechał, a wraz z nim… torebka młodej kobiety.

Ta o tym fakcie zorientowała się chwilę później i natychmiast zadzwoniła do mężczyzny, by zwrócił jej własność. Ten pomimo zapewnień, że to zrobi, nie przyjechał w umówione miejsce. Pokrzywdzona powiadomiła więc policjantów.

Z ustaleń funkcjonariuszy patrolu wynikało, że wewnątrz torebki znajdowało się blisko 5 tys. złotych oraz karty bankomatowe. Funkcjonariusze ruszyli w ślad za opisanym sprawcą. Jeszcze tej samej nocy do policyjnej celi trafili dwaj mężczyźni – wystawca ogłoszenia oraz 22-latek, który przed północą odjechał z cudzą własnością.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy już następnego dnia ustalili, gdzie dokładnie na terenie Braniewa zostały ukryte pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4700 złotych, a podejrzany o ich kradzież usłyszał zarzut. Policjanci skontaktowali się z pokrzywdzoną informując, że odzyskali prawie całą utraconą sumę.

W czwartek młoda kobieta zgłosiła się po odbiór swojej własności, nie kryjąc radości z takiego finału całej sprawy.

 

mł. asp. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pelaśka
Pelaśka 08.10.2019, 07:47
O północy oglądać auto.....??? Hmm.... Do głowy by mi nie przyszło, żeby nawet z kimś znajomym się umawiać!

Pozostałe