Ratowali krowę, która wpadła do rzeki

  • 30.09.2019, 13:26 (aktualizacja 30.09.2019, 13:49)
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Ratowali krowę, która wpadła do rzeki © KP PSP w Braniewie
Strażacy-ochotnicy z Gładysz i Wilcząt oraz strażacy z Braniewa pomogli wydostać się z rzeki krowie, która do niej wpadła. Akcja była wyjątkowo skomplikowana.

26 września, kilkanaście minut po godz.19:00, służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o krowie, która wpadła do rzeki Pasłęki. Do zdarzenia doszło w Bardynach (gm. Wilczęta).

Krowa nie mogła samodzielnie wydostać się z rzeki z uwagi na wysoki brzeg. Do działań ratowniczych skierowano strażaków-ochotników z OSP Gładysze i OSP Wilczęta oraz pojazd ratowniczy z PSP w Braniewie. Do czasu dojazdu na miejsce straży pożarnej zwierzę zostało zabezpieczone przez właściciela oraz innych rolników.

Nie wiadomo w jaki sposób krowa znalazła się w wodzie, być może ktoś ją przepłoszył a może tylko zwierzęca ciekawość sprawiła, że wpadła w pułapkę. Aby ją wydobyć trzeba było użyć wyciągarek z pojazdów pożarniczych, linek oraz sprzętu ratowniczego dedykowanego do ratownictwa wodnego. Dodatkowo w charakterze pasów strażacy wykorzystali węże pożarnicze. Akcja była trudna i wymagała sporo siły, jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzęcia.

Krowa po wydobyciu z rzeki została przekazana właścicielowi.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe