Zaatakowani w lokalu z nielegalnym hazardem

  • 09.08.2019, 18:02
  • Inf. prasowa IAS w Olsztynie
Zaatakowani w lokalu z nielegalnym hazardem © IAS w Olsztynie
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Braniewie przeprowadzili akcję przeciwko organizatorom nielegalnego hazardu. Miała to być rutynowa kontrola. Okazało się zupełnie inaczej.

Lokal mieszczący się w Braniewie był bezobsługowy, monitorowany za pomocą kamer przemysłowych i aby wejść do środka trzeba było pokonać otwieraną zdalnie śluzę, po pozytywnym zweryfikowaniu potencjalnego gracza. Ponadto wejście do lokalu było okratowane i już na pierwszy rzut oka było widać, że trudne do sforsowania.

W trakcie czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS i SG nagle uruchomiły się syreny. Gdy funkcjonariusze wylegitymowali się do zainstalowanych w lokalu kamer, ze zbiornika na ścianie zaczęła wydobywać się silnie drażniąca substancja chemiczna. Tylko dzięki temu, że krata wejściowa została zabezpieczona przed całkowitym zamknięciem kontrolujący mieli możliwość pokonania śluzy i po wyważeniu drzwi wydostania się na zewnątrz.

Na miejsce zdarzenia wezwano Policję i Straż Pożarną. Ze względu na odniesione obrażenia funkcjonariusza KAS konieczna była również pomoc Pogotowia Ratunkowego.

 

Inf. prasowa IAS w Olsztynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe