Krew dla małej Lenki. Wielki dar serca

  • 03.08.2019, 20:00
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Krew dla małej Lenki. Wielki dar serca © WMOSG
Braniewscy mundurowi odpowiedzieli na apel rodziców niespełna trzyletniej Lenki walczącej z białaczką. 1 sierpnia w budynku Kolejowego Przejścia Granicznego w Braniewie przeprowadzili akcję krwiodawstwa, by pomóc w leczeniu dziewczynki.

Podczas przedsięwzięcia zorganizowanego przez Klub HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie „Na ratunek” oraz „Niebieska kropla” Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie zebrano ponad 20 litrów krwi.

Cennym darem podzieliło się 45 krwiodawców. Pięć osób powiększyło zaszczytne grono Honorowych Dawców Krwi, oddając krew po raz pierwszy. Uczestnikami zbiórki byli przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie szkół średnich i wyższych oraz mieszkańcy Braniewa i okolicznych miejscowości.

Akcję krwiodawstwa zabezpieczało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział Terenowy w Elblągu.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie
Prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie 04.08.2019, 10:46
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział. Więcej zdjęć na stronie Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie. https://www.facebook.com/Klub-…

Pozostałe