Woda 2019. Strażacy ćwiczyli w Nowej Pasłęce

  • 29.07.2019, 12:22
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Woda 2019. Strażacy ćwiczyli w Nowej Pasłęce © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy przeprowadzili w Nowej Pasłęce ćwiczenia ratownictwa wodnego – zarówno w zakresie podstawowym jak i specjalistycznym. Ćwiczono na rzece Pasłęce.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zatonięcie jednostki pływającej w pobliżu portu rybackiego oraz zaginięcie jednej z trzech osób, które stanowiły załogę łodzi.

Do działań jako pierwsi przystąpili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy z wykorzystaniem łodzi podjęli działania zmierzające do lokalizacji miejsce zatonięcia łodzi oraz przeszukiwania dna rzeki. Dodatkowo służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Braniewie skierowała na miejsce zdarzenia jednostki pływające będące na wyposażeniu OSP Braniewo i OSP Frombork. Uruchomiona została także Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Po kilkunastu minutach prowadzonych prac podwodnych nurkowie zlokalizowali poszukiwaną osobę. Dodatkowo sprawdzony został wrak jednej z łodzi, która jest zatopiona w rzece Pasłęce. Strażacy ćwiczyli również techniki podejmowania osób z wody oraz dodatkowo zapoznali się z korytem rzeki Pasłęki i jej ujścia do wód Zalewu Wiślanego. Ćwiczenia strażaków obserwował bryg. Zbigniew Januszko, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe