Granica. Bilans minionego półrocza

  • 16.07.2019, 19:35
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Granica. Bilans minionego półrocza © WMOSG
W minionym półroczu 2019 roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli nielegalne towary o wartości ponad 6,8 mln złotych.

16-procentowy wzrost ujawnionych nielegalnych towarów (w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy 2018 r.) przez funkcjonariuszy z WMOSSG, to bilans pierwszego półrocza 2019 roku.

Funkcjonariusze SG zabezpieczyli w analizowanym okresie ponad 8 ton tytoniu o szacunkowej wartości 4,4 mln złotych, co stanowi wzrost o 1,1 mln złotych do pierwszego półrocza ubiegłego roku. Zdeponowali nielegalne papierosy o łącznej wartości 1,8 mln złotych.

Pozostałą wartość stanowiły odzyskane pojazdy, narkotyki, alkohol oraz paliwa.

Każde podejmowane działania zarówno na przejściach granicznych jak i na drogach regionu miały na celu zwalczanie przemytu i niedoprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych.

 

 

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe