Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów

  • 09.07.2019, 16:00 (aktualizacja 11.07.2019, 09:27)
  • Wojciech Andrearczyk
Wakacyjne szkolenie nowych terytorialsów © 43blp
Kolejni ochotnicy przekroczyli bramę koszar 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie. Przed nimi szesnaście dni podstawowego szkolenia, zakończonego przysięgą. To jedynie wstęp do dalszego zdobywania wiedzy i doświadczenia, podczas trzech lat formacji.

Podstawowe szkolenie rozpoczęło 96 ochotników. 56 nowych żołnierzy było wcielanych w Braniewie. 40 – w Giżycku. Wszyscy będą szkolić się w Braniewie.

Pierwsze dni zajęć to między innymi odebranie umundurowania i wyposażenia, egzamin z wychowania fizycznego i zapoznanie z bronią. Już trzeciego dnia żołnierze mieli zajęcia na strzelnicy, gdzie oddali swój pierwszy strzał.

Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony jest właśnie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii.

„Szesnastka” zakończona zostanie przysięgą, która odbędzie się w Braniewie 21 lipca.
 

Kim są?
Wśród 96 ochotników są 23 kobiety i 73 mężczyzn. Są to mieszkańcy powiatów: elbląskiego, braniewskiego, bartoszyckiego, lidzbarskiego, giżyckiego, kętrzyńskiego, ełckiego i piskiego.
14 osób ma wykształcenie wyższe, 33 mają wykształcenie średnie, 6 osób – zawodowe, zaś 43 osoby posiadają wykształcenie gimnazjalne (głównie są to obecni uczniowie szkół średnich).
Aż 40 żołnierzy to osoby młode, w wieku od 18 do 25 lat. W wieku od 26 do 35 lat jest 9 osób, 7 osób jest w wieku od 36 do 50 lat.

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe