Policyjna łódź zmieniła barwy i właścicieli

  • 09.07.2019, 08:55
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policyjna łódź zmieniła barwy i właścicieli © KPP w Braniewie
Decyzją insp. Tomasza Klimka, komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie służbowa łódź Harpun 550 trafiła do fromborskiego samorządu. W weekend zasiliła flotę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednostka pływająca należała dotąd do policjantów z Warmii i Mazur. Decyzją insp. Tomasza Klimka, komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie łódź trafiła do Urzędu Miasta i Gminy Frombork, by docelowo zasilić flotę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Oficjalne przekazanie łodzi Harpun 550 odbyło się we fromborskim porcie. W uroczystości w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie uczestniczył nadkom. Tadeusz Telenga, komendant powiatowy Policji w Braniewie, który przekazał kluczyki do łodzi nowym właścicielom.

Łódź – choć już nie w niebieskich, a czerwonych barwach – niezmiennie będzie służyła realizacji zadań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa wypoczywającym nad wodami Zalewu Wiślanego. Strażacy ochotnicy dziękując insp. Klimkowi podkreślali, że dzięki okazanej życzliwości będą mogli realizować swoje plany, doskonalić umiejętności w ratownictwie wodnym, a tym samym nieść pomoc potrzebującym.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe