Płonęły kolejowe podkłady

  • 21.06.2019, 11:17
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Płonęły kolejowe podkłady © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy gasili pożar podkładów kolejowych.

20 czerwca, kilkanaście minut po godz. 17:00, służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze podkładów kolejowych zgromadzonych na terenie jednej z posesji w Żelaznej Górze (gm. Braniewo).

Na miejsce pożaru skierowano strażaków-ochotników z OSP Żelazna Góra i Gronowo oraz dodatkowo zastęp gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Działania gaśnicze jako pierwsi rozpoczęli ochotnicy z Żelaznej Góry, którzy podjęli kroki zmierzające do ograniczenia skali pożaru. Ogień objął większość zgromadzonych podkładów kolejowych na terenie prywatnej posesji. Strażacy ugasili ogień przy wykorzystaniu piany gaśniczej.

Po opanowaniu sytuacji cześć podkładów kolejowych została przeniesiona, w celu dogaszenia ukrytych zarzewi ognia. Działania gaśniczej trwały około dwóch godzin.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.06.2019, 17:14
A cz powiadomiono wydział środowiska przecierz to są niebezpieczne odpady rakotwórcze jak tam się one znalazły i jak się zapaliły.

Pozostałe