Seniorzy na wycieczce. Odwiedzili policjantów

  • 17.06.2019, 17:58
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Seniorzy na wycieczce. Odwiedzili policjantów © KPP w Braniewie
Jak wygląda policyjne stanowisko kierowania? Na czym polega służba przewodnika psa? Czym jest AFIS ? Na te i na wiele innych pytań usłyszeli odpowiedzi seniorzy z gminy Braniewo, którzy odwiedzili braniewską komendę Policji.

Grupa seniorów – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze – postanowiła z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy. W rolę przewodników wcielili się dzielnicowi – asp. Szt. Marcin Orłowski oraz sierż. szt. Jacek Gawryś.

Zwiedzanie rozpoczęto od pokazania gościom stanowiska kierowania. Seniorzy zobaczyli jak wygląda pierwszy kontakt obywatela z policją. Tuż po tym goście przeszli na zaplecze komendy, by dowiedzieć się nieco więcej o służbie przewodnika psa i przyjrzeć się Czarze. Kolejnym etapem spaceru po komendzie był tzw. niebieski pokój, czyli miejsce przeznaczone do przesłuchań dzieci. Jednym z twórców bajkowych postaci na ścianach tego pokoju był dzielnicowy Orłowski. Wykorzystując swoje malarskie zdolności przez trzy miesiące wspólnie z bratem, kuzynem oraz kolegą (również policjantami) tworzyli pomieszczenie, które do dzisiaj budzi podziw zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Po chwili seniorzy przeszli na pierwsze piętro budynku, gdzie spotkali się z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz opowiedział gościom jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne. Stamtąd zebrani przeszli do sali odpraw, w której czekał na nich nadkom. Tadeusz Telenga – komendant powiatowy Policji w Braniewie. Nadkom. Telenga podziękował gościom za wizytę podkreślając, że bardzo ceni sobie dobre relacje z seniorami. Tuż po tym policjanci zaprezentowali zebranym materiały filmowe stworzone przez oficera prasowego promujące pracę funkcjonariuszy. Na zakończenie głos zabrał dzielnicowy asp. szt. Marcin Orłowski, który przypomniał seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe