Pamiętają o zamordowanych bohaterach

  • 19.04.2016, 13:30
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Pamiętają o zamordowanych bohaterach Starostwo Powiatowe w Braniewie
W Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie uroczyście obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Uczniowie i nauczyciele ZSB od 2009 r. uczestniczą w ogólnopolskim programie „Katyń... ocalić od zapomnienia”, którego celem jest uczczenie pamięci bohaterów Zbrodni Katyńskiej.

W 2010 roku na terenie szkoły posadzony został jeden z 21.857 Dębów Pamięci, które upamiętniają liczbę zamordowanych polskich oficerów. W kolejnych latach, w ramach obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej, odsłonięto tablicę pamiątkową oraz wkopano urnę z ziemią z Katynia.

W tym roku w obchodach uczestniczył starosta braniewski Leszek Dziąg, dowódca 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej płk dypl. Jacek Ostrowski, dyrekcja szkoły wraz z kadrą pedagogiczną i uczniowie.
Po wysłuchaniu krótkiej informacji o wydarzeniach katyńskich złożono kwiaty oraz zapalono znicze pod obeliskiem poświęconym poległemu w Katyniu por. Antoniemu Paprocie.

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (34)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe