Policjant na miejscu przestępstwa. Co musi zrobić?

  • 06.04.2019, 17:55
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policjant na miejscu przestępstwa. Co musi zrobić? © KPP w Braniewie
Z czego składa się walizka kryminalistyczna? Jak zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia? Na te i na wiele innych pytań młodych ludzi odpowiadał asp. szt.Sławomir Kwilosz – policyjny technik kryminalistyki.

W Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie zorganizowano szczególne spotkanie. Uczniów odwiedził technik kryminalistyki – asp. szt. Sławomir Kwilosz. Policjant nie tylko opowiadał z ogromną pasją o swojej pracy, dał również szansę młodzieży na to, aby na własne oczy zobaczyła jak wygląda to, co dla technika jest codziennością – zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia.

Ubrany w kombinezon ochrony funkcjonariusz krok po kroku przybliżał uczniom cały proces. Nieodłącznym elementem w pracy technika kryminalistyki jest także jego specjalistyczna walizka. Tej także nie zabrakło podczas spotkania. Młodzież nie tylko poznała jej zawartość, dowiedziała się również do jakiego rodzaju śladów używane są konkretne narzędzia.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe