Zbiórka krwi. Przyjdź do komendy

  • 03.04.2019, 12:03
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Zbiórka krwi. Przyjdź do komendy © KPP w Braniewie
Braniewscy policjanci organizują zbiórkę krwi. Chętni powinni zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie w czwartek (4 kwietnia), od godz. 9:00.

Pamiętaj o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym twoją tożsamość i nr PESEL (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, warzywa, owoce) i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 h przed oddaniem krwi.

— Liczymy na Twoją obecność — mówią policjanci. — Czy można odczuwać większą satysfakcję niż ta, która wynika ze świadomości, że nasza krew może uratować inne ludzkie życie ? Dawcy zwiększają również własne bezpieczeństwo. Już po pierwszym oddaniu krwi poznajemy przecież grupę swojej krwi – ta informacja jest niezwykle cenna i w przyszłości może przydać się nam wielokrotnie. Przed podjęciem tej ważnej decyzji warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie – komu pomagamy? Wszystkim potrzebującym krwi, chorym, a także samemu sobie. Być może to właśnie donator będzie kiedyś jej potrzebował...

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe