Policjanci przechwycili potencjalnych wagarowiczów

  • 22.03.2019, 17:53
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
powiat_dzien_wagarowicza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwszy dzień wiosny chyba każdemu uczniowi zamiast z typowymi lekcjami kojarzy się z zamiarem opuszczenia murów szkoły. Dlatego w tym roku policjanci zapewnili dzieciom i młodzieży nietypowe miejsce „ucieczki” – jednostki Policji.

W progi braniewskiej komendy zawitało łącznie ponad 140 uczniów. Od samego rana uczniów witali także funkcjonariusze z Fromborka. Grupy liczące łącznie ponad 130 osób oglądały sprzęt „patrolowców” oraz policyjnych wodniaków. A tuż pod posterunkiem czekały na nich służbowe radiowozy i quad.

Uczniowie zwiedzali służbowe pomieszczenia policjantów, zobaczyli z bliska broń, czy sprzęt wykorzystywany w codziennym patrolu.

Specjalną prelekcję przygotowali kierownik braniewskiego ogniwa ruchu drogowego, kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz technik kryminalistyki. Uczniowie nie tylko słuchali, ale także aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalistyczna walizka kryminalistyczna. Chętni mogli osobiście zabezpieczyć m.in. ślady daktyloskopijne. Specjalnie na ten dzień policyjna sala odpraw zamieniła się w multimedialne pomieszczenie, w którym każda z grup oglądała kilkunastominutowy film przygotowany przez Komendę Główną Policji, prezentujący pracę różnych wydziałów tej formacji. Tuż po projekcji funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w mundurowe szeregi.

Dzień otwarty był także doskonałą okazją na to, by przypomnieć wszystkim zwiedzającym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe