Braniewski batalion WOT będzie współpracował ze Strażą Graniczną

  • 12.03.2019, 13:01
  • Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Braniewski batalion WOT będzie współpracował ze Strażą Graniczną © WMOSG
Żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie, jak i wszyscy terytorialsi z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT będą współpracowali z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej.

Płk SG Robert Inglot oraz płk Mirosław Bryś podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej a 4 Warmińsko-Mazurską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Podstawą do zawarcia dokumentu było podpisanie 27 września 2018 roku porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Straży Granicznej a Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej w sprawie współdziałania SG i WOT.

Porozumienie nadaje praktyczny i lokalny wymiar współpracy obu formacji. Dzięki niemu łatwiejsze będzie np. prowadzenie wspólnych działań i szkoleń, wymiana kadry instruktorskiej czy udostępnienie infrastruktury szkoleniowej. Porozumienie umożliwia też wypracowywanie wspólnych procedur reagowania kryzysowego, m.in. do współdziałania służb w różnych stanach gotowości obronnej państwa.

Kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe