Żywiec może kupić browar w Braniewie. Jest zgoda

  • 28.02.2019, 20:00
  • Wojciech Andrearczyk
Żywiec może kupić browar w Braniewie. Jest zgoda © 9BBKPanc.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na to, aby Grupa Żywiec S.A. kupiła Browar Namysłów Sp. z.o.o.

Decyzja Prezesa UOKiK skutkuje tym, że obie strony mogą przystąpić do sfinalizowania transakcji, na mocy której Grupa Żywiec S.A. nabędzie udziały w kapitale zakładowym Browaru Namysłów Sp. z o.o.

— Zamknięcie transakcji i nabycie własności udziałów planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2019 r., o czym spółka poinformuje w oddzielnym raporcie bieżącym — czytamy w raporcie Komisji Nadzoru Finansowego.

Przypomnijmy, że w listopadzie cena podstawowa transakcji została ustalona na kwotę 500 mln złotych.

PRZECZYTAJ: Browar pod młotek. Kupi go Grupa Żywiec

Tym samym braniewski browar znów trafi w ręce Grupy Żywiec, która była już właścicielem browaru w Braniewie (firma kupiła zakład w 1998 r. i zamknęła go po niespełna czterech latach). Namysłów kupił browar w Braniewie w 2013 r.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leszek
Leszek 05.03.2019, 17:29
Uważam że Braniewo powinno poczynić kroki aby zainteresować kupnem browaru-dobre spółki niemieckie,skoro jest już taka konieczność ,a w żadnym wypadku sprzedawać go Firmie Żywiec,która jak pamiętamy wcześniej robiła wszystko aby produkcję piwa w Braniewie zatrzymać.Faworyzowano nawet te podmioty handlowe w Braniewie -które wówczas odmawiały sprzedaży braniewskiego piwa.Obecna decyzja stanowi ogromne ryzyko dla mieszkańców miasta-jakby nie było dość bezrobocia w mieśćie -to jeszcze takie narażenie mieszkańców -na kolejne nieszczęście.... .
Piwowar
Piwowar 05.03.2019, 19:27
To nie miasto o tym decyduje, tylko wolny rynek. Wolny rynek wygląda tak, że to duże koncerny kupują małe zakłady.
Zdzisław
Zdzisław 05.03.2019, 16:49
Przyjeliśmy tą wiadomość z wielkim niepokojem.Naszym zdaniem firma Żywiec kupi browar po to aby zlikwidować ten zakład i produkcję .Dokładnie tak -postąpił Żywiec z browarem w Gdańsku.Dla Żywca -browar braniewski stanowi zagrożenie i konkurencję,ze względu na lepszą jakość wody czerpaną w Braniewie .
Stary
Stary 04.03.2019, 13:32
dramat dramat dramat
rafalski
rafalski 28.02.2019, 20:50
Jak szybko go zamkną tym razem?

Pozostałe