Zapraszamy rolników na spotkanie podkomisji sejmowej

  • 27.02.2019, 17:26
  • Inf. nadesłana
Zapraszamy rolników na spotkanie podkomisji sejmowej
Już 6 marca w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbędzie się spotkanie podkomisji nadzwyczajnej do spraw monitorowania programu zwiększania wykorzystania polskiego białka roślinnego w paszach – Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przewodniczył jej będzie poseł Zbigniew Dolata. Będzie można zapoznać się z nowinkami dotyczącymi uprawy roślin strączkowych oraz zwiększania opłacalności produkcji.

Posiedzenie odbędzie się o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (ul. Jagiellońska 91 w Olsztynie).

Organizatorem spotkania jest Klaster Agroport, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Szczegółowe informacje: tel. 660 700 451.

 

Porządek dzienny:

  • Informacja na temat wspierania upraw i wykorzystania roślin wysokobiałkowych w raportach Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego – referuje prof. dr hab. Wojciech Święcicki, IGR PAN Poznań.
  • Informacja na temat słabości rynku rodzimego białka roślinnego; bariera rozwoju produkcji i osiągnięcia samowystarczalności kraju w ten surowiec – referuje prof. dr hab. Michał Jerzak.
  • Informacja na temat budowy rynku nasion roślin strączkowych na przykładzie bobiku w województwie warmińsko-mazurskim – referuje Rafał Banasiak, ATC Bartoszyce.
  • Informacja na temat rolniczej i ekonomicznej waloryzacji bobiku, jako przedplonu w uprawie zbóż i rzepaku – referuje prof. dr hab. Jacek Olszewski, UWM Olsztyn.
  • Informacja na temat nowych technologii w uprawie bobiku, a opłacalność uprawy – referuje prof. dr hab. Jerzy Szukała, UP Poznań.

 

Inf. nadesłana

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe