Kamery termowizyjne i auta obserwacyjne

  • 07.02.2019, 20:30
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Kamery termowizyjne i auta obserwacyjne © WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej otrzymali specjalistyczny sprzęt służący do obserwacji zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

W tym roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej będą korzystali z 22 nowych kamer o wartości 3,4 mln złotych i trzech nowoczesnych pojazdów obserwacyjnych na łączną kwotę ponad 5 mln złotych.

Przenośne kamery termowizyjne chłodzone (15 sztuk) i niechłodzone (7 sztuk), które otrzymał oddział wykorzystywane są podczas prowadzenia obserwacji bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Pojazdy obserwacyjne PJN, czyli przewoźne jednostki nadzoru, pełnią funkcję doraźnych posterunków obserwacyjnych. Zakupione Toyoty Hilux są przystosowane do jazdy w trudnym terenie. Auta wyposażone są w sprzęt optyczny i termooptyczny, który pozwala wykryć i rozpoznać obiekt, określając jego współrzędne.

Kamery termowizyjne zostały zakupione z funduszy z Unii Europejskiej. Natomiast pojazdy obserwacyjne z programu rządowego związanego z modernizacją służb. Specjalistyczny sprzęt będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z WMOSG, pełniących służbę w bezpośredniej ochronie zewnętrznej granicy UE.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe