Stefan D. skazany. Pójdzie do więzienia

  • 18.01.2019, 12:01 (aktualizacja 18.01.2019, 14:08)
  • Wojciech Andrearczyk
Stefan D. skazany. Pójdzie do więzienia © OTOZ Animals
2,5 roku więzienia i 10-letni zakaz posiadania zwierząt. Taki wyrok zapadł dzisiaj w elbląskim sądzie przeciwko Stefanowi D. z Cielętnika.

PRZECZYTAJ: Bezwzględne więzienie za okrutne traktowanie zwierząt. To była „farma grozy”

 

Pierwszy raz u Stefana D. w grudniu 2007 roku znaleziono 11 martwych świń. Inne świnie były wychudzone, wyjadały karmę dla psów. Także jeden z koni padł z wyczerpania. Pozostałe zwierzęta były brudne, głodne i zaniedbane. Sąd w Elblągu skazał Stefana D. na karę 2,5 tys. złotych grzywny oraz zobowiązał go do zapłacenia tysiąca złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

To jednak nie był koniec. Kolejny raz w kwietniu 2013 roku Animalsi dostali zawiadomienie o poranionej klaczy. Zwierzę było wychudzone, miało liczne otarcia. A do tego nie było w stanie otworzyć oka z powodu obrzęku powiek i wydostającej się ropy. Lekarz weterynarii podjął się wyleczenie zwierzęcia. Nie udało się jednak i klacz trzeba było uśpić.

Prokurator umorzył to postępowanie w tej sprawie, jednak po dostarczeniu przez Animalsów zażalenia na umorzenie dochodzenia, sprawa po raz kolejny trafiła do braniewskiej policji.

Podobnie było ze sprawą dotyczącą odebranych zwierząt w kwietniu 2013 roku. Animalsi, którzy występowali jako oskarżyciel posiłkowy, od początku mówili o znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzęta były zaniedbane, wycieńczone, głodzone, chorowały.

Mimo wielu przeciwności obrońcom praw zwierząt udało się doprowadzić sprawę do etapu prokuratorskich zarzutów i do skazania dzisiaj Stefana D. na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

 

PRZECZYTAJ także: Znęcał się nad zwierzętami. Prokurator wnioskuje o karę więzienia

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefek
Stefek 19.01.2019, 17:34
Niemiecka farma śmierci. Skojarzenia są jednoznaczne... Panie Niemcu karma wraca ?

Pozostałe