Z Malborka do Fromborka. Nowy dyrektor muzeum

  • 09.01.2019, 15:54
  • Wojciech Andrearczyk
Z Malborka do Fromborka. Nowy dyrektor muzeum © Muzeum Zamkowe w Malborku
Mirosław Jonakowski został nowym dyrektorem Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, zastępując na tym stanowisku Henryka Szkopa.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosił konkurs na dyrektora fromborskiego muzeum 27 sierpnia 2018 r., precyzując wymagania i kryteria przyjęcia.

Termin składania dokumentów na to stanowisko upłynął 22 października 2018 r. 3 grudnia 2018 r. komisja konkursowa zarekomendowała na stanowisko dyrektora Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku Mirosława Jonakowskiego.

— Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 18 grudnia 2018 roku Mirosław Jonakowski został powołany na stanowisko dyrektora na czas określony, od dnia 28 grudnia 2018 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku — informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

 

Mirosław Jonakowski jest magistrem archeologii. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Od stycznia 1990 roku pracował w strukturach administracyjnych, związanych z ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego. Od 2002 roku pełnił funkcje kierownicze – najpierw jako kierownik delegatury w Elblągu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie, a następnie jako miejski konserwator zabytków w Elblągu. Od stycznia 2012 roku był pracownikiem na stanowisku kuratora ds. konserwacji architektury Muzeum Zamkowego w Malborku.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
No To
No To 10.01.2019, 11:27
Gratulacje!

Pozostałe