Nowa winda w braniewskim szpitalu

  • 27.12.2018, 17:32 (aktualizacja 27.12.2018, 17:41)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Nowa winda w braniewskim szpitalu © Starostwo Powiatowe w Braniewie
W braniewskim szpitalu działa nowa winda dla pacjentów. Jest ona dostosowana do aktualnych wymogów, przepisów i norm. Inwestycja kosztowała niemal 300 tys. złotych.

Decyzję o wymianie wewnętrznego dźwigu osobowego w Powiatowym Centrum Medycznym Sp. z o.o. w Braniewie podjął Zarząd Powiatu Braniewskiego. Stara winda (z 1975 r.) okres świetności miała dawno za sobą, stąd konieczne było podjęcie działań związanych z jej wymianą.

— Potrzeba wymiany dźwigu wynikała z konieczności zwiększenia przepustowości, podniesienia standardów obsługi, przystosowania do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, poprawienia bezpieczeństwa i funkcjonalności, ograniczenia awaryjności oraz obniżenia kosztów eksploatacji — mówi wicestarosta braniewski Mirosław Kudliński.

Na początku września 2018 r. wszczęto postępowanie przetargowe. Swoją ofertę złożyła jedna firma: LIFTPROJEKT Inżynieria dźwigowa Paweł Rafalik z Kalinowa. 17 grudnia tego roku nastąpiło odebranie prac oraz odbiór dźwigu przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego.

Prace związane z wymianą windy obejmowały m.in. demontaż starego i montaż nowego dźwigu, roboty instalacyjno-elektryczne i prace ogólnobudowlane. Winda jest wyposażona w system komunikacji GSM między kabiną a służbami ratowniczymi. Dostępne są również komunikaty głosowe w kabinie informujące o numerze piętra, kierunku jazdy i stanie drzwi. Jej udźwig to 525 kg (7 osób).

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
psyhol
psyhol 07.01.2019, 16:34
tak stojom i patrzom jakoby nigdy windy nie widzieli, a jaka kolejka żeby siem niom przejechać. tylko lizaków i waty cukrowej brak.
Anka
Anka 27.12.2018, 23:38
Teraz Zarząd Powiatu niech podejmie decyzję wymiany windy w PDPS na ul.Królewieckiej.Najwyzszy czas o poprawę warunków właśnie w tej PLACÓWCE

Pozostałe