Powiat liczy na dobrą współpracę z województwem

  • 21.12.2018, 17:51
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat liczy na dobrą współpracę z województwem © Starostwo Powiatowe w Braniewie Od lewej: wicewojewoda Sławomir Sadowski, starosta Karol Motyka i wicestarosta Mirosław Kudliński
Wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski spotkał się w Braniewie ze starostą braniewskim Karolem Motyką i wicestarostą Mirosławem Kudlińskim.

Do spotkania doszło w Starostwie Powiatowym w Braniewie. Było ono poświęcone współpracy Powiatu Braniewskiego z Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie. Samorządowcy poruszyli kwestie związane z poprawą infrastruktury drogowej, edukacją i zdrowiem.

— Zarząd Powiatu Braniewskiego będzie występował o wsparcie finansowe związane między innymi z remontami dróg — mówi wicestarosta Mirosław Kudliński. — Chcemy pozyskiwać fundusze krajowe, aby móc przeprowadzać niezbędne remonty. Liczymy, że dzięki zaproszeniu do współpracy uda nam się pozyskać na ten cel większe dotacje. Co nie oznacza oczywiście, że nie będziemy się starać o pieniądze unijne, rozdysponowywane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Tak powiaty, jak i gminy, każdego roku przygotowują wnioski dotyczące dofinansowania inwestycji drogowych. Są one weryfikowane na poziomie wojewody, który dokonuje wstępnego wyboru. Następnie lista taka jest przekazywana Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju. Kwota dotacji może nawet przekraczać 50 procent.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fajfus
Fajfus 22.12.2018, 02:37
Dobrze ,że Krysia nic nie znaczy w radzie.Zas by setki tysięcy poszło na zmarnowanie.

Pozostałe