Na świetlicy i w klasztorze. Strażackie ćwiczenia

  • 19.12.2018, 16:19
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Na świetlicy i w klasztorze. Strażackie ćwiczenia © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe dla jednostek OSP z powiatu braniewskiego.

Ćwiczenia przeprowadzono na różnych obiektach. Były zrealizowane jako koncentracje gminne jednostek OSP gminy Braniewo, Płoskinia oraz miasta i gminy Pieniężno.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie i ocena możliwości skutecznego oraz samodzielnego działania ratowniczego prowadzonego przez jednostki gminne OSP. Dodatkowo podczas koncentracji zwrócono uwagę na skuteczne wykorzystanie potencjału sprzętowego oraz zasobów ludzkich do osiągnięcia wyznaczonych celów i zadań. Kolejnym istotnym elementem ćwiczeń było zachowanie bezpieczeństwa oraz prawidłowe, zgodne z zasadami, używanie sprzętu stanowiącego wyposażenie osobiste strażaków.

Oprócz likwidacji pozorowanych pożarów, przeszukiwania zadymionych pomieszczeń, udzielania pomocy osobom poszkodowanym strażacy również budowali punkt stanowiska poboru środka gaśniczego, z którego woda tłoczona była bezpośrednio do miejsca pożaru.

Zmagania strażaków przeprowadzono na świetlicy wiejskiej w Lipowinie, gospodarstwie rolnym w Długoborze oraz w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie.

Spotkania ze strażakami-ochotnikami były również okazją do omówienia i przypomnienia kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, wręczenia kalendarzy strażackich oraz złożenia życzeń świątecznych.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe