Jedni chcą reaktywować. Inni... okradają!

  • 12.04.2016, 19:00
  • Wojciech Andrearczyk
Jedni chcą reaktywować. Inni... okradają! Mariusz Demkowicz
W okolicach Fromborka złodzieje rozpoczęli kradzież toru kolejowego linii nadzalewowej! — informuje nasz Internauta.

Mariusz Demkowicz (miłośnik kolei i m.in. organizator wystawy makiet kolejowych, którą będzie można oglądać już w sobotę i niedzielę) poinformował nas, że w kilku miejscach rozkręcony jest tor kolejowy.

— Brakuje podkładek podszynowych, wkrętów, łapek i śrub stopowych z nakrętkami — mówi Demkowicz. — Skradziono także łubki połączeniowe ze śrubami.

Obecnie po linii planowo nie kursują pociągi (wiedzie ona z Braniewa do Elbląga, m.in. przez Frombork i Tolkmicko), lecz jest ona linią czynną — przypomina pan Mariusz. Zatem rozkręcanie torów i ich zabranie jest kradzieżą!

— Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze więzienia do lat 8 — mówi nasz rozmówca.

Osoby, które widziały jak elementy infrastruktury kolejowej były demontowane lub transportowane proszone są o zgłoszenie tego faktu Policji.
Jeżeli widzieliście w punkcie skupu złomu podejrzane elementy mogące pochodzić z powyższej kradzieży — także poinformujcie o tym policjantów. Skup kradzionego mienia jest paserstwem i podlega karze.

 

Czekamy na Wasze informacje!
Tę informację otrzymaliśmy od pana Mariusza Demkowicza — DZIĘKUJEMY!
Czekamy także na Wasze wiadomości, zdjęcia i filmy!
Tel./SMS/MMS: 501 08 02 96
Mail: [email protected]
Facebook.com/portalbraniewo
Twitter.com/portalbraniewo

 

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
asd
asd 17.04.2016, 09:28
Czy wy wiecie ilu jest sokistów w Braniewie i że ich teren to prawie pół województwa? Nie wiecie to nie piszcie tych głupot bo aż śmiać się chce...Jak coś oceniacie to znajcie się na tym, a nie, że nieroby bo codziennie są gdzie indziej. Do wojska się czepcie co 600 osób codziennie siedzi w Braniewie na dupie 8 godzin i bierze po 3 kola.
rolio
rolio 13.04.2016, 15:51
Tak jak się spodziewałem, rozkradną a PKP umyje ręce, bo nie będzie czego ratować. Ten sam scenariusz powtarza się od lat przy zamykanych liniach.
Michał
Michał 13.04.2016, 12:11
Dawno powinni rozwiązać tę bandę nierobów czyli SOK-istów i zatrudnić firmę ochroniarską, która lepiej zabezpieczy teren kolejowy.
Kolejarz
Kolejarz 19.04.2016, 17:18
Możesz iść do ochrony nie robie ! I pilnować za SOK
bran376
bran376 13.04.2016, 10:47
A co robią sokiści? Kręcą się wokół dworca zamiast przejść się po szlaku co jakiś czas.

Pozostałe