Makieta kolejowa. Atrakcja nie tylko dla małych chłopców

  • 11.04.2016, 15:26 (aktualizacja 16.04.2016, 12:34)
  • Wojciech Andrearczyk
Makieta kolejowa. Atrakcja nie tylko dla małych chłopców Marcin Turko
Kto z nas nie lubi bawić się kolejką? Patrzeć na miniaturowe lokomotywy, ciągnące małe wagony, w naturalnej niemal scenerii? Już 16 i 17 kwietnia będziemy mogli podziwiać taką właśnie prawdziwą makietę kolejową.

To już druga wystawa makiet kolejowych, którą będzie można oglądać 16 i 17 kwietnia, w godz. od 9.00 do 13.00, w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sikorskiego 15 w Braniewie.

Wstęp wolny.

— We wrześniu 2010 roku odbyła się w Braniewie pierwsza wystawa makiet kolejowych w wielkości H0, czyli w skali 1:87 — mówi Mariusz Demkowicz, organizator wystawy. — Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w dniach 16 i 17 kwietnia odbędzie się druga wystawa makiet kolejowych. Tak jak poprzednio makieta o długości ponad 100 metrów rozstawiona będzie w sali gimnastycznej przy LO.

Na wystawie będzie prezentowana makieta modułowa przedstawiająca szlak jedno- i dwutorowy, stacje, przystanki osobowe i bocznice. Po makiecie będą jeździć modele pociągów od okresu powojennego do czasów współczesnych. Będą więc, parowozy, diesle, elektryki i szynobusy.

— Będziemy gościć ponad 30 modelarzy z Poznania, Piły, Łodzi, Bytomia, Gdańska, Tych, Torunia i Mostówki — mówi Demkowicz.

LINK DO WYDARZENIA

Zobacz filmowe migawki z wystawy makiet kolejowych z 2010 roku:

 

 

Wojciech Andrearczyk

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe