Życzenia, opłatek, kolędy. Czuć było magię świąt

  • 17.12.2018, 19:30 (aktualizacja 17.12.2018, 19:58)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Życzenia, opłatek, kolędy. Czuć było magię świąt © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Za nami Warmińskie Spotkania Czterech Kultur. Pierwszy raz w historii w organizację imprezy włączyły się trzy samorządy: Powiat Braniewski, Miasto Braniewo i Gmina Braniewo.

Starosta braniewski Karol Motyka, burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, a także duchowni i siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny rozpoczęli Spotkania od złożenia wszystkim mieszkańcom Braniewa i powiatu braniewskiego świątecznych życzeń.

Następnie na scenie pojawili się harcerze z 1 GHDP im. Stefana Batorego i 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej. Druhny i druhowie przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Symbol związany z Bożym Narodzeniem, połączony z ważnym przekazem: aby każde święta były obchodzone w zgodzie, pokoju i pośród przyjaznych ludzi.

Spotkania przebiegały w ciepłej atmosferze i przy dźwiękach muzyki i piosenek śpiewanych przez różnych wykonawców – od najmłodszych po najstarszych. Była także degustacja potraw i wypieków wigilijnych oraz tradycyjny kiermasz rękodzieła, ozdób świątecznych, stroików.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (188)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:Pozostałe