Niedziela, 16.06.2019

Uzbrojeni intruzi zaatakowali jednostkę. Ćwiczenia w Chruścielu

  • 17.12.2018, 14:21 (aktualizacja 17.12.2018, 14:22)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Uzbrojeni intruzi zaatakowali jednostkę. Ćwiczenia w Chruścielu © KPP w Braniewie
Policjanci zostali powiadomieni, że na terenie jednostki wojskowej w Chruścielu doszło do naruszenia systemu ochrony.

Czterech uzbrojonych intruzów wtargnęło na teren obiektu, usiłując dostać się do budynków – tak rozpoczęły się ćwiczenia w jednostce wojskowej w Chruścielu.

Ich celem było doskonalenie współpracy służb: wojska, Żandarmerii Wojskowej, Policji oraz SUFO (Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych), a także dopracowanie procedur przewidzianych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa.
W tym samym czasie policjanci przeprowadzili ćwiczenia sztabowe ukierunkowane na pościg za dywersantami i ujawnianie ładunku wybuchowego.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował na miejsce dostępne służby – ogłoszono alarm GAMMA. Komendant powiatowy policji powołał sztab, koordynujący wszelkie działania funkcjonariuszy.

Dyżurny powiadomił następnie strażaków, pogotowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie siły zostały zadysponowane w rejon jednostki wojskowej.

Jeden z intruzów odjechał szarym furgonem w kierunku S22. Celem zatrzymania uciekiniera wystawiono posterunki blokadowe. Na widok radiowozów mężczyzna porzucił auto i uciekł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany.

W trakcie sprawdzenia samochodu zabezpieczono podejrzane pakunki. Miejsce zostało przekazane grupie policyjnych pirotechników, którzy zdetonowali materiały wybuchowe w bezpiecznej przestrzeni.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Igor
Igor 18.12.2018, 14:05
A ja się pytam gdzie w tym czasie była straż graniczna?

Pozostałe