Policjanci z mieszkańcami. O bezpieczeństwie i pomocy

  • 12.12.2018, 14:57 (aktualizacja 12.12.2018, 14:58)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policjanci z mieszkańcami. O bezpieczeństwie i pomocy © KPP w Braniewie
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, przy udziale zaproszonych gości, przeprowadzili debatę z mieszkańcami gminy Braniewo.

Zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną poprzez organizację debat społecznych, a także zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym należą do jednych z głównych działań Policji. Celem zdiagnozowania zagrożeń. które wpływają negatywnie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców policjanci zorganizowali wczoraj debatę.

Spotkanie odbyło się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żelaznej Górze. Zaproszonych gości powitał komendant powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga.
Następnie głos zabrał dzielnicowy gminy Braniewo – asp. szt. Marcin Orłowski. Rozmawiając z zebranymi funkcjonariusz dążył do określenia działań priorytetowych, które nadadzą kierunek jego działaniom w rejonie wykonywania przez niego służby.
Tuż po nim do gości zwrócili się policjanci zajmujący się szeroko rozumianą profilaktyką. Funkcjonariusze przestrzegali seniorów przed oszustami, którzy różnymi metodami okradają starszych ludzi. Starali się także uświadomić słuchaczom jakie są najczęściej spotykane zagrożenia oraz jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach.

Podczas debaty zebrani chętnie włączali się w dyskusję, wskazując na te czynniki, które zmniejszają ich poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Na postawie tych zdiagnozowanych zagrożeń funkcjonariusze będą planowali teraz działania ukierunkowane na ich wyeliminowanie.

O efektach pracy poinformują mieszkańców podczas kolejnej, ewaluacyjnej debaty.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe