Strażacy na wodzie. Szkolenie i ćwiczenia

  • 11.12.2018, 17:15
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy na wodzie. Szkolenie i ćwiczenia © KP PSP w Braniewie
Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie korzystając z dobrej pogodowych uczestniczyli w projekcie, w którym zdobyli uprawienia sternika motorowodnego.

W kursie – oprócz strażaków PSP – uczestniczyli członkowie jednostek OSP oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Szkolenie było okazją do zdobycia kolejnych uprawnień w zakresie obsługi sprzętu pływającego. Zajęcia praktyczne prowadzone były przez instruktorów WOPR w Nowej Pasłęce, gdzie kursanci realizowali manewry z wykorzystaniem jednostek pływających.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie odwiedzili również fromborski port, w którym zapoznali się z nowym wyposażeniem dedykowanym do ratownictwa na wodach Zalewu Wiślanego. Chodzi o nowoczesną łódź, która trafiła do braniewskich policjantów. Ta jednostka pływająca stanowi mocne wzmocnienie potencjału ratowniczego na wodach zalewu. Funkcjonariusze Posterunku Policji we Fromborku zaprezentowali możliwości techniczno-operacyjne łodzi, podczas ćwiczeń praktycznych.

 

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe