Razem uczcijmy 100-lecie niepodległości

  • 09.11.2018, 17:55
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Razem uczcijmy 100-lecie niepodległości © Starostwo Powiatowe w Braniewie Uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędzie się w Braniewskim Centrum Kultury
Starosta braniewski Leszek Dziąg i burmistrz Braniewa Monika Trzcińska zapraszają na obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tradycyjnym miejscem spotkania mieszkańców Braniewa będzie rondo gen. Andersa i Skwer Sybiraków. Uroczystość złożenia wieńców i kwiatów poprzedzona będzie mszą św. odprawioną w bazylice. Na zakończenie uroczystości odbędzie się akademia w Braniewskim Centrum Kultury.

— Sto lat niepodległości to ważna rocznica, którą warto wspólnie obchodzić — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — To właśnie dzięki wspólnemu zrywowi i zaangażowaniu wielu osób z różnych środowisk w 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj, żyjąc w wolnej Polsce, powinniśmy o tym pamiętać. I uczcić pamięć tych, którzy za wolność polegli.

 

Program uroczystości, 11 listopada:
9:30 – Msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych (bazylika mniejsza w Braniewie).
10:30 – Przemarsz i złożenie wieńców na rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków.
11:00 – uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe