Jedni w Portugalii, drudzy w Hiszpanii

  • 31.10.2018, 12:51 (aktualizacja 31.10.2018, 13:37)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Jedni w Portugalii, drudzy w Hiszpanii
„Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim” i „Mój zawód, moja pasja” – to dwa duże projekty, które od początku października są realizowane w szkołach Powiatu Braniewskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczą w projekcie „Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim”. Jego wartość to ponad 700 tys. złotych, z czego niemal 600 tys. złotych szkoła pozyskała z UE.
W Zespole Szkół Budowlanych realizowany jest projekt „Mój zawód, moja pasja” (wartość – ponad 1,1 mln złotych, dofinansowanie – ponad 970 tys. złotych).

— W ramach tych projektów, a także w ramach programu POWER i innych uczniowie obydwu szkół mają możliwość nauki języków obcych w praktyce — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Staże zagraniczne, odbywające się w Portugalii i Hiszpanii, to także okazja do zdobycia doświadczenia, dodatkowych uprawnień, a ostatecznie dokumentu o międzynarodowym charakterze, poświadczającym ich wiedzę i umiejętności.

 

„Efektywne, nowoczesne szkolnictwo zawodowe w powiecie braniewskim”
Dzięki projektowi w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie doposażone zostaną nowe pracownie – logistyczna i multikierunkowa. Nauczyciele wezmą udział w wielu kursach podnoszących kwalifikacje. Projekt zakłada modernizację metod i treści kształcenia zawodowego, do czego niezbędny jest zakup najnowocześniejszego wyposażenia pracowni oraz specjalistycznego oprogramowania.


„Mój zawód, moja pasja”
Projekt zostanie zrealizowany w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie. ZSB już czwarty raz (począwszy od 2010 r.) pozyskał dofinansowanie na rozwój kształcenia zawodowego młodzieży.
Dzięki pozyskanym funduszom sfinansowane zostaną kursy zawodowe oraz staże w przedsiębiorstwach, w których udział wezmą uczniowie ZSB.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe