Papierosy w stelażu plandeki

  • 30.10.2018, 10:03
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Papierosy w stelażu plandeki © IAS w Olsztynie
Rosjanin, kolejny raz zatrzymany z przemytem, nie wjedzie do Polski przez najbliższe 3 lata.

29 października rano na przejściu granicznym w Grzechotkach zgłosił się do odprawy celnej obywatel Federacji Rosyjskiej podróżujący dostawczym Mercedesem 410. Po zważeniu półciężarówki na wadze usytuowanej przy wjeździe na teren Polski funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej skierował pojazd do kontroli skanerem rentgenowskim.

W trakcie prześwietlenia operator urządzenia zauważył anomalie w stelażu plandeki pojazdu. Do kontroli włączono psa służbowego, który też wskazał stelaż, jako miejsce ukrycia papierosów. W tej sytuacji Mercedesa przetransportowano do budynku kontroli szczegółowej.

Funkcjonariusze celno-skarbowi, przy użyciu szlifierki kątowej zdemontowali stelaż. W metalowych częściach konstrukcji ukryto papierosy – w sumie 212 paczek.

W związku z tym, iż nie było to pierwsze graniczne przewinienie Rosjanina, wszczęto wobec niego postępowanie karne skarbowe a pojazd – jako przystosowany do przemytu – zajęto. Ponadto do Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach trafił wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do Rosji. W konsekwencji mężczyzna otrzymał też zakaz ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen na okres 3 lat.

 

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe