Nadkola pełne kontrabandy i rekordowa kara

  • 29.10.2018, 13:11 (aktualizacja 29.10.2018, 13:15)
  • Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny
Nadkola pełne kontrabandy i rekordowa kara © IAS w Olsztynie
Rekordową w ostatnich latach karę za przemyt zapłacił kierowca autobusu – w kasie oddziału celnego w Gronowie zostawił... ponad 63 tys. złotych!

Kierownik zmiany służby celno-skarbowej w Gronowie skierował do kontroli autobus, który był zarejestrowany w Niemczech i tam jechał. Kierowcami autokaru byli dwaj obywatele Federacji Rosyjskiej.

W czasie wstępnej rewizji użyto psa wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych. Po tym jak pies wskazał miejsce ukrycia kontrabandy autobus został prześwietlony promieniami rentgenowskimi.

Obraz RTG wskazał anomalie w obrazie w obrębie tylnych nadkoli, które wcześniej wskazał pies. Ostatecznie w autobusie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli prawie 4,5 tys. paczek papierosów.

Do przemytu przyznał się jeden z kierowców i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Z uwagi na skalę przemytu wpłacił do kasy oddziału celnego ponad 63 tys. złotych. Tak dużej grzywny w ostatnich latach nie było na żadnym z przejść granicznych na granicy z Rosją. Dodatkowo Rosjanin nie będzie mógł wjechać do Polski przez najbliższe 3 lata.

Podinsp. Ryszard Chudy, oficer prasowy, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie – Dział Graniczny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
skin
skin 29.10.2018, 18:47
Tyle kasy i jeszcze nie może wjechać,niech jeżdzi co drugi dzień i wpłaca.Nam na pewno się opłaca,kasa jest fajki są,jest ok.

Pozostałe