Mundurowi zarejestrowali się w bazie. Dla Amelki

  • 24.10.2018, 16:57 (aktualizacja 24.10.2018, 16:58)
  • St. chor. sztab. Sebastian Jaszak, prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc.
Mundurowi zarejestrowali się w bazie. Dla Amelki © Wojskowy Klub HDK PCK przy 9BBKPanc.
W 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie przeprowadzono Dzień Dawcy Szpiku fundacji DKMS. Była to akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Przebiegała pod hasłem „Amelka i inni czekają na Twoją pomoc”.

Dla 5-letniej Amelki, która choruje na anemię aplastyczną – groźną chorobę układu krwiotwórczego – i dla wielu chorych na nowotwory krwi jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od zgodnego dawcy. Jedynie 25 proc. chorych pacjentów znajduje swojego „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75 proc. zdanych jest na dawców niespokrewnionych.

W przeprowadzonej akcji uczestniczyli żołnierze i pracownicy 9BBKPanc., żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Do grona dawców dołączyło 49 nowych osób.

 

Kolejne akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku już 26, 27 i 28 października.
WIĘCEJ: Mała Amelka potrzebuje naszej pomocy

 

St. chor. sztab. Sebastian Jaszak, prezes Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc.

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe