Skatepark gotowy. Otwarcie w sobotę

  • 26.09.2018, 19:00 (aktualizacja 26.09.2018, 19:07)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
Skatepark gotowy. Otwarcie w sobotę © UM w Braniewie Na terenie skateparku zaplanowano przeszkody, których wybór i rozmieszczenie ustalono z jego przyszłymi użytkownikami
Oczekiwany skatepark jest już gotowy. Jego otwarcie – pełne atrakcji – już w tę sobotę (29 września).

Skatepark zlokalizowany jest w pobliżu obiektów sportowych przy ul. Łąkowej w Braniewie.

— Na terenie skateparku zaplanowano przeszkody, których wybór i rozmieszczenie ustalono z użytkownikami, w wyniku konsultacji społecznych — mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Urządzenia rozmieszczono z zachowaniem stref bezpieczeństwa. Cały teren jest oświetlony energooszczędnym oświetleniem LED oraz odwodniony. Wokół skateparku rozmieszczone są elementy małej architektury: ławki, śmietniki, tablica z regulaminem.

Teraz młodzi fani jazdy na deskorolce czy rowerach otrzymają profesjonalny obiekt do doskonalenia swoich umiejętności.

Czy w mieście było zapotrzebowanie na taki obiekt sportowy?
— Jak najbardziej! — mówi burmistrz Trzcińska. — Jego budowa jest odpowiedzią na wieloletnie zabiegania grupy użytkowników i wnioski młodzieży o wybudowaniu tego typu obiektu. Dlatego wychodząc im naprzeciw postanowiliśmy zapewnić tej grupie i nowym fanom jazdy na deskorolkach czy rowerach profesjonalnego miejsca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, że na początku lutego burmistrz Braniewa Monika Trzcińska podpisała umowę na dofinansowanie „Budowy skateparku w Braniewie”, w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Kwota dofinansowania wynosi ponad 185 tys. złotych.

PRZECZYTAJ: Skatepark. Już w tym roku powstanie obiekt dla aktywnych

 

Skatepark (znajduje się obok stadionu miejskiego) zostanie otwarty 29 września 2018 r. Początek o godz. 15:00.
W programie: pokazy umiejętności i trików mistrzów BMX-A i hulajnogi, szkolenie z bezpiecznej skate-jazdy, warsztaty z jazdy na BMX i hulajnodze.
Przygotowana zostanie strefa atrakcji dla dzieci, będzie degustacja zupy rybnej oraz występ zespołu Funkologia.

 


 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ave
ave 27.09.2018, 19:29
nic jej to nie pomoże. o trzy lata za późno.
Kibic zatoki
Kibic zatoki 27.09.2018, 09:47
Za te pieniądze można było ławki wymienić albo zadaszenie na trybunach na stadionie. Bo jakby nie patrzył to na mecze zatoki będzie przychodzić więcej ludzi niż na ten skatepark.
asdfmovie
asdfmovie 27.09.2018, 15:43
Bez przesady ;] niech dzieciaki też mają co robić w tym mieście.

Pozostałe