Każdy ze zwycięzców przeszedłby dalej

  • 24.09.2018, 20:21 (aktualizacja 24.09.2018, 20:21)
  • Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Każdy ze zwycięzców przeszedłby dalej © KPP w Braniewie
Karol Jaworski został zwycięzcą policyjnych zawodów sportowych pod hasłem „Zostań jednym z nas”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Sportowe widowisko na bardzo wysokim poziomie, zdrowa rywalizacja, wspaniały doping publiczności, bliższe spotkanie z policyjnymi służbami – tak w skrócie można podsumować zawody, które odbyły się w Braniewie.

Głównym celem policyjnych zawodów sportowych pod hasłem „Zostań jednym z nas” było zachęcenie uczestników sportowych zmagań do wstąpienia w szeregi Policji. Inicjatorem takiego przedsięwzięcia był komendant powiatowy Policji w Braniewie nadkom. Tadeusz Telenga. Honorowym patronatem zawody objęli Wojewoda Warmińsko Mazurski, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Starosta Braniewski oraz Burmistrz Miasta Braniewa.

Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników – 17 mężczyzn oraz 3 kobiety. Każdy z nich miał za zadanie pokonać sprawnościowy tor przeszkód. Ten sam, z którym zmagają się rekruci do Policji. Sędziami zawodów byli instruktorzy z Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – podkom. Krystian Kata oraz sierż. Marcin Kosyl. Test uznawany był za zaliczony, jeśli kandydat uzyskał czas poniżej 1 min. i 41 s.

Już chwilę po rozpoczęciu zawodów było wiadomo, że rozgrywają się one na najwyższym poziomie. Z każdym kolejnym startem uczestnicy podnosili poprzeczkę pozostałym zawodnikom, uzyskując coraz to lepszy wynik. Po zaciętej rywalizacji, która rozgrywała się przy głośnym dopingu uczniów z Braniewa, wyłoniono zwycięzców, a o kolejności na podium decydowały setne sekundy.

WYNIKI
1. Karol Jaworski (01:12:46)
2. Jakub Ruda (01:13:16)
3. Adam Ślęzak (01:13:38)

Nagrodą główną w zawodach był rower o wartości 1,5 tys. złotych, ufundowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Za II i III miejsce natomiast – bony pieniężne o wartości 500 i 200 złotych, zakupione przez Burmistrz Miasta Braniewa oraz Starostę Powiatu Braniewskiego. Nagrody wręczyli m.in. mł.insp. Edward Szydłowski, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz nadkom. Tadeusz Telenga, komendant powiatowy Policji w Braniewie.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że każdy z uczestników, który ukończył tor zakwalifikowałby się do kolejnego etapu policyjnej rekrutacji, gdyż test zaliczali w przedziale od 1 min12 s. do 1 min. 36 s.

W tym samym czasie, gdy na hali trwała sportowa rywalizacja, tuż obok funkcjonariusze z Braniewa, Fromborka oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie promowali swoją służbę. Każdy chętny mógł zobaczyć z bliska na czym polega praca funkcjonariusza drogówki, technika kryminalistyki, policjanta z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, policyjnego wodniaka, czy przewodnika psa służbowego. Na wszelkie pytania związane z procedurą rekrutacyjną do Policji odpowiadali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Ten dzień funkcjonariusze wykorzystali także na promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Sierż. szt. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe