Wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne plony

  • 05.09.2018, 19:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne plony © Starostwo Powiatowe w Braniewie
Ukraińskie dożynki w Pieniężnie to wyjątkowe święto. To nie tylko podziękowanie za tegoroczne plony, ale również podkreślenie związku mniejszości ukraińskiej z powiatem braniewskim.

„Swiato Urożaju” jest zadaniem publicznym w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane przez Związek Ukraińców w Polsce, oddział w Elblągu. Wydarzenie to jest współfinansowane z pieniędzy Powiatu Braniewskiego.

— Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć działania Związku Ukraińców w Polsce i włączyć się w obchody Święta Urodzaju — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Od lat podkreślamy, że dzięki dobrej współpracy, wzajemnemu zrozumieniu i akceptacji, możemy nie tylko razem świętować, ale też właściwie dbać o dobro wszystkich mieszkańców powiatu braniewskiego.

Dożynkowe uroczystości rozpoczęto mszą św. odprawioną w cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Pieniężnie. Po nabożeństwie starosta i starościna dożynek – państwo Renata i Roman Demkowycz z Różańca – przekazali chleb upieczony z tegorocznego zboża staroście braniewskiemu Leszkowi Dziągowi i burmistrzowi Pieniężna Kazimierzowi Kiejdo.

Kolejna część uroczystości odbyła się na Stadionie Leśnym w Pieniężnie.

— Wspólnie dziękowaliśmy za dary tegorocznych żniw, a także podziękowaliśmy rolnikom za ich trud i ciężką pracę — mówi starosta Leszek Dziąg.

Program dożynek był urozmaicony, odbyły się koncerty w wykonaniu zespołów Czornobrywka, Czesław Band, Karpatian, Kraina i inni. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (103)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe