Nurkowie posprzątają rzekę Pasłękę

  • 30.08.2018, 17:15 (aktualizacja 31.08.2018, 17:13)
  • Red.
Nurkowie posprzątają rzekę Pasłękę © Archiwum redakcji
„Czysto po wakacjach” – pod takim hasłem przebiegać będzie akcja sprzątania dna rzeki Pasłęki w Braniewie.

Akcję organizują członkowie z Scubomaniak DG. Spotkają się oni 1 września, o godz. 9:00, koło mostu i przystani na rynku.

O godz. 13:00 odbędzie się natomiast pokaz ratownictwa, przygotowany przez braniewskich policjantów i członków Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego „Batory”.

To już kolejny raz, gdy nurkowie organizują akcję sprzątania dna rzeki Pasłęki w Braniewie.
Podczas czerwcowego sprzątania (w tym roku), na odcinku zaledwie 100 metrów znaleziono 700 kilogramów śmieci, w tym: śmietniki, wózki na zakupy, koło od niemieckiej armaty z czasów II wojny światowej, a nawet granaty i pociski.

ZOBACZ: O tym, co spoczywa na dnie rzeki Pasłęki w Braniewie

 

Takie akcje były już przeprowadzane wcześniej. Za każdym razem udawało się wyłowić mnóstwo śmieci – zarówno tych starych, jak i całkiem współczesnych.

 

 


 

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe