Budżet Płoskini nadwyrężony przez wiatraki

  • 29.08.2018, 17:30
  • Opr. red.
Budżet Płoskini nadwyrężony przez wiatraki © naspacer.eu
Zgodnie z nowymi przepisami gminy, na terenie których znajdują się farmy wiatrowe, będą musiały zwrócić podatnikom nadpłacony podatek od nieruchomości. W przypadku gminy Płoskinia to aż 1,6 mln złotych – ponad 17 proc. dochodów własnych.

W piśmie datowanym na 20 sierpnia Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich ocenia, że konieczna jest interwencja w zakresie zrekompensowania gminom utraconych dochodów, które mogą być efektem nowej ustawy o OZE. Ustawa zmienia regulacje podatkowe dotyczące wiatraków.

PRZECZYTAJ: Gminy piszą do posła Andrzeja Maciejewskiego w sprawie wiatraków, grożą roszczeniami względem Skarbu Państwa

Taka sytuacja dotyczy m.in. gminy Płoskinia. „Gmina postawiona w obliczu konieczności zaciągnięcia niespodziewanego kredytu oczekuje rekompensaty utraconych dochodów przez budżet państwa.” — czytamy w Serwisie Samorządowym PAP.

PRZECZYTAJ: Dziura w budżecie. Płoskinia domaga się rekompensaty utraconych dochodów od Skarbu Państwa

 

Opr. red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe