Dziękując za służbę Ojczyźnie

  • 16.08.2018, 19:30
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Dziękując za służbę Ojczyźnie © 9BBKPanc.
Żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej i zaproszeni goście spotkali się w 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej na uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego.

Na placu apelowym 9. brygady odbyła się uroczysta zbiórka połączona z Apelem Pamięci. Spotkanie było także okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i medali oraz podziękowań dla wyróżniających się żołnierzy.

Dowódca 9. brygady płk Dariusz Kosowski skierował do żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej okolicznościowe życzenia i słowa najwyższego uznania, dziękując za służbę, pracę i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Miłe słowa i życzenia padały także podczas przemówień wygłoszonych przez samorządowców.

Podczas apelu wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale: za zasługi dla obronności kraju i Siły Zbrojne w służbie Ojczyzny.

Po oficjalnych wystąpieniach odbył się Apel Pamięci. Oddana została także salwa honorowa. Uroczystość zakończyła defilada wojskowa.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w 1920 roku. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 19.08.2018, 19:39
mieszkańcy Braniewa i okolic nie chcą wynajmować trepom mieszkań. dlaczego?
?!
?! 22.08.2018, 20:27
Nie wiem. Wynajmowałem trepowi i nie było problemu. Wynająłem kierowcy "tira" i nie zostawił nowego adresy, bo "na pamiątkę" zabrał ze strych stół z krzesłami.

Pozostałe