Ciągniki pojechały, naczepy zostały

  • 09.08.2018, 17:30
  • kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG
Ciągniki pojechały, naczepy zostały © WMOSG
Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie naczepy o szacunkowej wartości 75 tys. złotych.

Do odprawy stawił się samochodem ciężarowym wraz z naczepą 54-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. Funkcjonariusz SG stwierdził wiele nieprawidłowości w oznaczeniach identyfikacyjnych naczepy. Ponadto ustalono, że numer VIN przypisany do zatrzymanej naczepy, należy do naczepy marki Krone, która została skradziona w 2013 r. w Finlandii.

Natomiast drugi kierowca, który pojechał do Rosji bez pełnego składu, to 51-letni obywatel Bośni i Hercegowiny. Do odprawy stawił się samochodem ciężarowym wraz z naczepą marki Krone. Funkcjonariusz w trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu stwierdził niezgodność numeru identyfikacyjnego auta, umieszczonego na tabliczce znamionowej, w porównaniu z tym, który widniał w dokumentacji. Ponadto daty na naczepie świadczyły, że pochodzi ona z innego roku produkcji niż wpisany był w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Kierowcy, po złożeniu wyjaśnień, ruszyli w dalszą podróż bez pełnego składu. Czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Grzechotkach.

 

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy – koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fan benusia
Fan benusia 09.08.2018, 22:27
Znowu benus k. bohaterem?

Pozostałe