Śpiew, warmińskie stroje i mnóstwo energii

  • 07.08.2018, 17:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Śpiew, warmińskie stroje i mnóstwo energii © Archiwum zespołu Ludowy śpiew i doskonała prezencja na scenie – dzięki temu seniorzy z braniewskiego zespołu Tęcza Warmii od wielu lat odnoszą sukcesy
Zespół Tęcza Warmii reprezentował powiat braniewski podczas „Festiwalu Kultur” w Olsztynie. Braniewscy seniorzy zdobyli na nim zaszczytne trzecie miejsce.

„Festiwal Kultur” to przegląd (w formie konkursu) zespołów ludowych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezentacja rękodzieła ludowego. W imprezie zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą uczestniczyło 20 zespołów.

— Była świetna atmosfera, a cała impreza była bardzo dobrze zorganizowana — mówi Teresa Pawlukowska z Tęczy Warmii. — Konkurencja była bardzo duża. Jury brało pod uwagę nie tylko śpiew, dobór repertuaru, sposób wykonania utworów, ale również to, jak zespoły prezentują się na scenie. My mamy warmińskie stroje, buty, czepki, co było dodatkowo punktowane.

Członkowie zespołu podczas wszystkich swoich występów promują powiat braniewski.
— Tęcza Warmii to marka rozpoznawalna w całym województwie i poza nim — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego. — Dlatego cieszy nas każdy sukces artystów i kibicujemy im w ich działaniach.

Tęcza Warmii nie próżnuje – już 18 sierpnia zespół wystąpi na Senioradzie w Rogóżu.

 

Wyniki festiwalu:
1. Ludowy Zespół Śpiewaczy Sterławiacy (Sterławki Wielkie) i Wojcieszanie (Wojciechy)
2. Orzyszanki (Orzysz) i Rostkowianie (Rostki)
3. Pokolenia (Biesal) i Tęcza Warmii (Braniewo)

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe