inwestycje.braniewo.pl – Miejska mapa inwestycji

  • 26.07.2018, 19:30 (aktualizacja 31.07.2018, 19:38)
  • Inf. prasowa UM w Braniewie
inwestycje.braniewo.pl – Miejska mapa inwestycji © UM w Braniewie
Chcesz dowiedzieć się, jakie inwestycje ukończono w Braniewie? Jakie są w trakcie realizacji a jakie w trakcie planów? Teraz jest to bardzo proste, dzięki miejskiej mapie inwestycji, dostępnej na internetowej stronie: inwestycje.braniewo.pl

Miejska mapa inwestycji to coś więcej, niż tylko informacja o prowadzonych w mieście pracach, remontach, budowach. To doskonały przewodnik po infrastrukturze i witryna, z której możemy czerpać wiedzę dotyczącą tego, co aktualnie dzieje się w Braniewie.

Dodatkowo dowiemy się, ile kosztowały konkretne zadania, kiedy zostały wykonane oraz jaki był zakres prac (klikając w poszczególne inwestycje wyświetla nam się dokładny opis). Poruszanie się po mapie nie stwarza żadnego problemu, witryna jest przejrzysta, korzystanie z jej funkcji jest intuicyjne.

— W ciągu ostatnich czterech lat zrealizowaliśmy szereg inwestycji w naszym mieście, a mapa inwestycji pozwala w łatwy i wygodny sposób dowiedzieć się, co, gdzie i kiedy zostało wykonane — mówi burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. — Wykorzystując zgłaszane przez braniewian uwagi i wnioski staraliśmy się wykonywać zadania, które mają bezpośredni wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców. W osiągnięciu celów pomogło nam racjonalne zarządzanie budżetem miejskim oraz skuteczne zabieganie o środki zewnętrzne. Każdego dnia dokładamy starań, aby Braniewo rozwijało się, a mieszkańcom żyło się coraz lepiej.

Jakie inwestycje znalazły się na mapie? Na przykład te drogowe, w tym realizowane wspólnie z Powiatem Braniewskim (poprawienie stanu technicznego ulic Drewnianej, Kwiatowej, sportowej czy drogi w kierunku Podgórza). Wśród planów: remont ulic Kościuszki i Elbląskiej (władze miasta podpisały w tej sprawie porozumienie z Zarządem Dróg Wojewódzkich).

— Bardzo zadowolona jestem z funkcjonowania budżetu obywatelskiego — mówi burmistrz Trzcińska. — W jego ramach, w pierwszym roku wykonano plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 w Braniewie, w roku kolejnym – zaplecze sali gimnastycznej w SP3, a w tym roku będzie to zagospodarowanie terenu przy stawie na ul. Długiej.

Wśród innych zadań znajdziemy sztandarową inwestycję: budowę mostu na rzece Pasłęce. Ale są także uwzględnione remonty chodników, wykonanie oświetlenia, trwająca budowa skateparku, remont wieży bramnej zamku biskupiego i zabytkowych murów miejskich, przebudowa i zagospodarowanie Placu Grunwaldu ze szczególnym uwzględnieniem pomnika-czołgu czy przebudowa przedszkola na ul. Sucharskiego.

— Cieszę się, że udaje nam się wygospodarować pieniądze na poprawę estetyki miasta: sukcesywnie dosadzamy kwiaty, krzewy i drzewa oraz dokupujemy ławki i kosze na śmieci — mówi burmistrz Braniewa.

Warto dodać, że na stronie inwestycje.braniewo.pl znajdziemy również zaznaczone tereny inwestycyjne w mieście, przystanki autobusowe komunikacji miejskiej (i rozkład jazdy), a także podział dróg ze względu na zarządców.

 

Inf. prasowa UM w Braniewie

Podziel się:Pozostałe