Spłonął samochód i budynek gospodarczy

  • 05.06.2018, 16:06
  • Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Spłonął samochód i budynek gospodarczy © KP PSP w Braniewie
Braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu w Pierzchałach (gm. Płoskinia). W trakcie dojazdu na miejsce służba dyżurna w Braniewie poinformowała jadących do pożaru strażaków, że ogień przeniósł się dodatkowo na budynek gospodarczy.

Do zdarzenia doszło w piątek (1 czerwca) kilkanaście minut po godz.17:00

W chwili dojazdu na miejsce pożaru pojazdów ratowniczych ogień niszczył pojazd osobowy oraz pobliski budynek gospodarczy, a pożar stanowił zagrożenie dla budynku mieszkalnego.

Strażacy skupili się na działaniach prowadzonych zarówno w natarciu – związanych z gaszeniem palącego się budynku gospodarczego i pojazdu osobowego – oraz dodatkowo w obronie budynku mieszkalnego, który narażony był na promieniowanie cieplne.
Intensywnie prowadzone działania ratownicze pozwoliły w krótkim czasie opanować pożar i ograniczyć jego wielkość.

Z uwagi na zniszczenia konstrukcji budynku gospodarczego strażacy dokonali prac rozbiórkowych obiektu, wynieśli w trakcie działań butle z gazami oraz przeszukali pogorzelisko. Ukryte zarzewia ognia zostały dogaszone a pogorzelisko ponownie sprawdzone.

W wyniku pożaru spłonął samochód osobowy oraz budynek gospodarczy.

W działaniach, które trwały ponad dwie godziny, uczestniczyły dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie oraz strażacy-ochotnicy z OSP Płoskinia.

Mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe