Powiat gotowy na przejazd kibiców

  • 05.06.2018, 13:00
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Powiat gotowy na przejazd kibiców © Starostwo Powiatowe w Braniewie Braniewo. Podczas połączonego spotkania komisji i zespołu analizowano szereg zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce podczas przejazdu kibiców na mistrzostwa w Rosji
Przygotowania do nadchodzących Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji były tematem wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Braniewskiego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Obrady odbyły się w szerokim gronie, uczestniczyli w nich nie tylko przedstawiciele służb mundurowych z powiatu braniewskiego, ale również samorządowcy i zaproszeni goście, których udział mógł być istotny z punktu zbliżającego się wydarzenia.

— Było to kolejne spotkanie poświęcone zagadnieniom związanym ze zbliżającym się mundialem i koniecznością z naszej strony właściwego przygotowania się do niego, oczywiście pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Przeanalizowaliśmy szereg zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z faktu przemieszczania się przez przejścia graniczne dużych grup kibiców.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się m.in. nad ewentualnymi skutkami wypadku na drodze S22 (droga prowadząca do polsko-rosyjskiego przejścia w Grzechotkach) i konieczności zorganizowania objazdów, czy też możliwym zamieszkom kibiców spowodowanym utrudnieniami w przekraczaniu granicy. Istotne są również kwestie związane z np. dostarczeniem wody czekającym na wyjazd z Polski (ważne w przypadku upałów), czy zapewnienia szybkiej opieki medycznej.

Połączone komisje przeanalizowały również niedawny przypadek zatrzymania na przejściu granicznym osoby niepełnosprawnej podróżującej z ojcem (doszło do tego w czasie kontroli granicznej na Przejściu Granicznym w Gronowie). O standardach postępowania z osobą niepełnosprawną i osobami niepełnoletnimi, zatrzymanymi podczas kontroli na przejściach granicznych poinformowali przedstawiciele Straży Granicznej i ośrodków pomocy społecznej.

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody
Młody 10.06.2018, 23:28
Rozumiem MS spotkanie służb....ale po jaką cholerę siedzi koleś z wojska przecież to nie wojna, albo były komendant PSP skoro jest obecny na spotkaniu, chyba z sentymentu. A co ze Służbą Celną?
Maciej
Maciej 05.06.2018, 13:47
Sg nie jest gotowa na mistrzostwa

Pozostałe