Żołnierze zapraszają na przysięgę wojskową

  • 30.05.2018, 19:59 (aktualizacja 06.06.2018, 16:43)
  • Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.
Żołnierze zapraszają na przysięgę wojskową Archiwum 9BBKPanc. Braniewo. Przysięga wojskowa 9BBKPanc.
W piątek 01 czerwca o godz. 11.00 na placu przed Bazyliką Mniejszą w Braniewie odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej odbywających szkolenie w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. W centrum miasta oprócz żołnierzy pojawią się też czołgi PT-91. Taka uroczystość wojskowa odbywać się będzie w tym miejscu nie po raz pierwszy.

Żołnierze służby przygotowawczej, którzy złożą przysięgę wojskową w centrum miasta, rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem w 9 brygadzie w Braniewie 07 maja br. Za nimi pierwszy miesiąc szkolenia podstawowego. W grupie 90-ciorga ochotników jest 37 pań. Ich szkolenie w ramach II turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych potrwa prawie cztery miesiące, do 31 sierpnia br. Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9BBKPanc.

 W związku z organizacją przysięgi 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej zaprasza w piątek (01 czerwca) w godz. 9.00 – 14.00 na Dzień Otwartych Koszar. Każdy kto odwiedzi jednostkę przy ul. Sikorskiego 41 będzie mógł zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu brygady. Kilka wojskowych pojazdów, w tym czołgi PT-91 i bojowy wóz piechoty będzie można oglądać także na placu przed Bazyliką Mniejszą. Pojazdy wojskowe z 9 brygady, po przysiędze, będą jedną z atrakcji Pikniku Miejskiego z okazji Dnia Dziecka, który odbywać się będzie na tym terenie w godz. 15.00 – 18.00.

 

 Uwaga utrudnienia!
Przypominamy, że w związku z organizacją Pikniku Miejskiego i przysięgi wojskowej w centrum miasta, w piątek /01 czerwca/ od rana do godz. 18.00 zamknięty będzie parking na placu przed Bazyliką Mniejszą.
W dniu przysięgi ( 01 czerwca) mogą również wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane przemieszczaniem się żołnierzy i wojskowych pojazdów na plac przed Bazyliką Mniejszą i z powrotem. Żołnierze maszerować będą na uroczystość z jednostki przy ul. Sikorskiego 41 ok. godz. 10:20 i ok. 12.00 z uroczystości do jednostki.
Dodatkowym utrudnieniem, ale też i wydarzeniem będzie przejazd czołgów przez miasto. Cztery czołgi PT-91 i BWP przemieszczać się będą przed uroczystością z koszar przy ul. Sikorskiego 41 ( ok. godz. 7:30) i z koszar przy Alei Wojska Polskiego, brama od ul. Wileńskiej ( ok. godz. 8:30), na plac przed bazyliką i z powrotem po pikniku ( ok. godz. 17:00-18:00).

 

Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy na uroczystości

Marta Hajkowicz / 9BBKPanc.

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziom
ziom 31.05.2018, 23:35
po 4 miesiacach nie wiadomo czy ktos ich wogóle bedzie chciał....trak to sobie ktos wymyslił,przeszkolic miesko armatnie za rajski ch....

Pozostałe