Sportowa rywalizacja strażaków z gminy Wilczęta

  • 24.05.2018, 17:30
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Sportowa rywalizacja strażaków z gminy Wilczęta © Archiwum KP PSP w Braniewie
W Ławkach w gminie Wilczęta rozegrano gminne zawody pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wilczęta.

Do sportowej rywalizacji stanęły cztery drużyny, które mają swoje siedziby na terenie gminy Wilczęta: OSP Wilczęta, OSP Ławki, OSP Stare Siedlisko oraz OSP Gładysze.

Spotkanie i zawody pożarnicze rozpoczęły się od polowej mszy św, którą celebrował kapelan strażaków, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Wilczętach ks. Leszek Muzalewski. Kapelan strażaków poświęcił także sprzęt i pojazdy pożarnicze, które stanowią wyposażenie jednostek OSP.

W zawodach strażacy-ochotnicy rywalizowali zarówno w sztafecie pożarniczej, jak również w ćwiczeniu bojowym. Nagrody – pamiątkowe dyplomy oraz puchar przechodni w postaci figury Św. Floriana – wręczali wójt Gminy Wilczęta Beata Andrzejczuk, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Wilczętach dh Ryszard Żemier, komendant gminny OSP dh Sebastian Augustyńczyk, komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Zbigniew Januszko oraz kapelan gminny strażaków ks. Leszek Muzalewski.

 

Klasyfikacja końcowa gminnych zawodów pożarniczych jednostek OSP:
1. OSP Gładysze
2. OSP Stare Siedlisko
3. OSP Wilczęta
4. OSP Ławki

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe